Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmír a qiviut č. 1196

Exotika a luxus pro každodenní nošení. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2721
4 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá
Materiál: Kašmír, Qiviut
Ovčí kousavost: 0 (rostlinná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva, Ručně barvená příze

Pléd ze středně silné směsi kašmíru (90 %) a vláken qiviut (10 %). A co to vlastně je, ten "qiviut"? Je to vlákno ze srsti divokého tura pyžmového, který se potuluje ve stádech v severní Kanadě a v Grónsu. Jejich srst má krásnou hlubokou středně hnědou barvu - a když se jí byť jen maličko přimíchá ke kašmíru, dostanete nádherně teplou béžovou barvu. Ta také dává jemný teplý podtón univerzálně modré, kterou jsem přízi před tkaním nabarvila. Kousek je univerzální nejen svou silou a nenápadnou barevností, ale také použitím. Namuchlaný kolem krku do velkého objemu jej můžeme vzít k ležérnímu blejzru, denimu či svetru, nařasený nebo rovně přehozený kolem ramen nezahanbí ani formálnější oděv. 

Pléd je 54 cm široký, 215 cm dlouhý a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu