Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírovo-hedvábná vytkávaná šála E124

Jemný vzorem, barvami i na dotek. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2151
3 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Béžová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Barevné nopky, Oboustranný
Položka byla vyprodána…

Šál kombinující dvě úžasné příze. V osnově a jako zpevňující plátnový útek jsem použila tenkou světlounce modrou směs kašmíru (52 %) a hedvábí (48 %), jako vzorující útek pak o poznání silnější světle béžovou nopkovou směs kašmíru (35 %), merina (35 %) a opět hedvábí (30 %). Vytkávaný vzor se pravidelně opakuje v růžicích a hvězdicích a na okrajích je lemován bordurami, a je oboustranný. Šál se jemně leskne, ale díky tlumeným odstínům může bezchybně doplnit formálnější i každodenní outfit. Je lehounký a vzdušný, a nebála bych se jej doporučit pro celoroční nošení. 

 

Šál je 45 cm široký, 220 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu