Kašmírový pléd č. 1083

Obláčkový pléd pro to pravé hygge. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2125
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Šedá
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva, Chambray
P1110490
V kamenné prodejně

Kousek je nyní vystaven v kutnohorském obchodě Hu Sova 104. Máte-li o něj zájem, kontaktujte přímo obchod, nebo napište mně a já ověřím jeho dostupnost. 

Pléd kombinující dvě síly a dvě jemné barvy kašmíru. V osnově jsem použila tenčí světle béžovou přízi, v útku silnější jemně šedou. Kombinace přízí vytváří dojem podobný bavlněnému či lněnému chambray, a i díky tomu působí lehce a nadčasově. I přes svou sílu je pléd relativně lehký a bude vytvářet nadýchaný objem. Využijete jej ale celoročně, i když kašmír krásně hřeje, je téměř nemožné se v něm zpotit. V zimě jej namuchláte ke krku, na jaře a na podzim přehodíte ležérně kolem ramen, a v létě jím nahradíte svetr v chladných večerech. Příze pocházejí z přebytků italských přádelen a pletáren. 

Pléd je 53 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu