Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd č. 1106

Improvizace v barevné umírněnosti. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2159
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Hnědá, Hořčičná
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…
P5040125
V kamenné prodejně

Pléd z čistého kašmíru s nepravidelnými kostkami v odstínech hnědé a šedé a s hořčičně žlutým podélným a příčným pruhem. Tenhle kousek je hned dvakrát udržitelný. Jeho materiál pochází z přebytků italských přádelen a pletáren, a také z přebytků mojí tkalcovské práce. I ta nejmenší klubíčka zbývající po naplánovaných a promyšlených projektech třídím podle síly a materiálu a schovávám, a když je jich dost na další projekt, pustím se do něj. Velikost pruhů a kostek a další aspekty vzoru pak vycházejí z velikosti jednotlivých klubek a zbytečků. Použitý materiál jen velmi málo žmolkuje a přitom je velejemný. Takže pokud se vám tenhle kousek barevně trefí do šatníku a budete o něj správně pečovat, může se z něj stát parťák na zbytek života. Takže ta zmiňovaná udržitelnost je vlastně trojitá! 

Pléd je 54 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu