Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd č. 1126

Nejkrásnější barva v nejlepším materiálu. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2185
4 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Tyrkysová
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Kdybych už jeden kašmírový pléd neměla, utkala bych si tenhle kousek pro sebe. Má tyrkysový základ, s modrými a modrošedými tóny, a temně žlutými detaily. Všechny barvy jsou tlumené matným povrchem kašmírové příze s jemným chloupkem a původně hnědým podkladem příze, kterou jsem získala z přebytků italských přádelen a pletáren a posléze před tkaním nabarvila. Rozměry a silou se pléd hodí k celoročnímu nošení i na cestování či do klimatizované kanceláře (můj vlastní tmavě modrý pléd vznikl ze stejně silného materiálu ve stejné velikosti, nosím jej celoročně, a nedám na něj dopustit). 

Pléd je 75 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 10 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu