Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd č. 1133

Temný, hloubavý, nostalgický. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2200
4 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Hnědá, Fialová, Antracit
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Stále častěji tkám s přízemi z přebytků italských přádelen. Jedná se o nádherné a velmi kvalitní materiály, které vzhledem k malému množství na cívkách nebo drobným nedostatkům jako jsou uzlíky už nedokáže velký módní průmysl využít. No a když jde o přebytky, člověk si nemůže vždycky vybírat. Obzvlášť barevná paleta je omezená, a vždycky je možné, že přízi kterou jsem si zrovna oblíbila už nikdy nikde neseženu. A tak se snažím využít i takové materiály, které mne barvou úplně nezaujaly, ale jsou z materiálu, se kterým ráda tkám. Ty před tkaním barvím. 

A tak vznikl i tenhle pléd. Je z krásného čistého kašmíru, který mi svou tloušťkou a způsobem konstrukce dočista učaroval. Ale původně byl prapodivně středně hnědý. A tak jsem ho přemotala do přaden, a obarvila. Výsledek je hnědo-fialovo-antracitový pohled jakoby do hlubin vesmíru. Můj tmavomodrý kašmírový pléd je ze stejného materiálu a ve stejné velikosti a nevytáhnu bez něj paty z domu. V zimě ho chumlám ke krku, o letních podvečerech přehodím přes ramena, a velmi rád také cestuje.  

Pléd je 75 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 10 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu