Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd č. 1147

Vzpomínka na vlastní začátky.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2211
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Antracit
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Občas se mě ptáte, jestli nemám chuť si všechny ty šály nechat. Tak u tohohle kousku je pokušení obrovské. Nejen, že se báječně hodí k mým černým šatům se zlatými vyšívanými medvědy, ale také jsem si v něm zopakovala šálu z prvních let svého tkalcování. Tehdy vznikla z rozumně naceněného  merina a pokus o pravidelné kostky byl místy trochu nakřivo. Teď jsem se k němu vrátila v tom nejkrásnějším materiálu co znám, žluté proužky jsem vyvedla ve vlastnoručně barvené přízi, a na technickém provedení si dala obzvlášť záležet. Prostě vtělená nostalgie. 

Pokud ale nepodlehnu pokušení, a pustím jej z ruky, novému majiteli či majitelce přinese spíš než vzpomínání na staré časy spoustu radosti. Použitá kašmírová příze pochází z přebytků italských pletáren a její ňuňavost je až snová. Na krku jen minimálně žmolkuje, a i drobná smítka, která mají tendenci se na kašmír lapat, se v antracitově šedé hlavní barvě ztratí. Při správné péči bude tenhle kousek hřát ještě vaše vnoučata. 

Pléd je 54 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu