Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd č. 1159

Barvy toho nejdramatičtějšího západu slunce. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2563
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Fialová, Červená
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem utkala z neměkčené kašmírové příze (příze je sice na omak tvrdší, ale o to déle vydrží, a bude měknout nošením a každým dalším praním). Tu jsem nabarvila v osnově do tmavých odstínů modré a červené (a tam kde splývají tmavě fialové), a dobarvila k ní tmavě modrý útek s červenými akcenty. V hotové tkanině se barvy přelívají, shlukují, a rozpíjejí. Kousek je z tenčí příze, ale díky materiálovému složení bude hřát a dělat radost i v té nejtužší zimě. V teplejších měsících ale nebude tížit a překážet. Nebála bych se jej doporučit pro celoroční nošení.  

Pléd je 56 cm široký, 215 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu