Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd č. 1174

Lehounký melír v barvě letního nebe. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2604
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva, Melír
Položka byla vyprodána…

Kašmírový pléd jsem utkala ze středně silné příze, seskané ze světle modrých a bílých nití tak, že tvoří nenápadný a velmi jemný melír, který je vidět jen při velmi blízkém pohledu. Navenek působí jednolitou azurově modrou barvou. Svou silou je vhodný k celoročnímu nošení (sama mám tmavomodrý kousek ze stejně silné příze), ale utkala jsem jej v lehce zúžené variantě. Ta stále dovoluje pestrou škálu vázání a stylingu, ale je méně objemná a lehčí. Tuto velikost uvítají především drobnější postavy, nebo ti kdo preferují užší šály.

Pléd je 53 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu