Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd s vytkávaným vzorem E159

Červenofialová zahrádka a modročerné květy v měkoučkém kašmíru. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2729
5 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Fialová, Červená
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný

Pléd jsem utkala z prvotřídního kašmíru z přebytků italských přádelen a pletáren, a zvolila jsem pro něj tradiční vzor "starobylá růže". Zatímco základní plátnová vazba plédu je uprostřed v rubínově červené a po krajích ve fialové, silnější vzorující útek je černo-modrý. Kousek je díky dvojitému útku hutnější, ale to mu nic neubírá na vzdušnosti, měkkosti a splývavosti. Je to sice teplejší šála, ale nebude vypadat nepatřičně ani v chladném letním večeru, například jako přehoz přes ramena k formálnímu oděvu. Je to kousek, který se dědí, a do kterého je velmi snadné se zamilovat. 

Pléd je 43 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu