Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový tenký pléd č. 1115

Olivově - hořčičný a tenounký. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2166
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Hořčičná, Olivová
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
P5090160
V kamenné prodejně

Kousek je nyní vystaven v pražském obchodě dogumi. Máte-li o něj zájem, kontaktujte prosím přímo obchod, nebo napište mně. 

Pléd z čisté kašmírové příze, kterou jsem před utkáním ručně nabarvila do hořčičných odstínů, s občasnými tmavšími či světlejšími momenty. Díky původně světle hnědému odstínu příze je výsledná barva studenější, odkazuje k olivové, místy až k mechově zelené barvě. Drobné barevné nopky, které příze má, tu získávají výrazně tmavší barvy, až do tmavě šedé či černé. Různě nabarvená místa v osnově i útku se kříží a vytváří nepravidelný a nenápadný vzor. Materiál pochází z přebytků italských přádelen a pletáren. Kousek je sice z tenčího kašmíru, ale krásně zahřeje i v tuhé zimě, a naopak v létě tolik nezatíží. Můžete jej tedy nosit celoročně, využít při cestování, nebo na klimatizovaném pracovišti.   

Pléd je 55 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu