Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový vytkávaný pléd E142

Ornamentální a přitom jednoduchý, nostalgický a přece nadčasový. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2573
5 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Béžová
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Jednou za čas z mých stavů vzejde kousek, se kterým se loučím jen s těžkým srdcem. Bavilo mě jej navrhovat a rozkreslovat, byla jsem napjatá při jeho tkaní, a v příjemném údivu když jsem jej vypraný a suchý skládala před fotografováním. Skoro až nevěřím a zároveň jsem pyšná, že jsem něco takového dokázala dát dohromady. A poslat jej dál je trochu jako vzdát se krásné vzpomínky nebo milého přítele. Tenhle pléd je jedním z nich. 

Setkala jsem jej ze silnější čistě kašmírové příze, přičemž osnova a plátnový útek jsou tkané v tenčí světlounce béžové přízi, a vzorující útek v silnější černé. Tradiční tkalcovský vzor "starobylá růže" jsem umístila v symetrických opakováních do středu šály, a po všech čtyřech stranách tkaniny jej orámovala bordurami. Zapomeňte na rub a líc - z každé strany je vzor trochu jiný, téměř ale ne docela opačný, a každá strana trochu jinou tonalitu, jedna je světlejší a druhá tmavší. Toho i rozmístění vzoru můžete využít při stylingu, jednou omotat světlejší abstraktnější šálu, jindy tmavší a ornamentálnější. Díky dvojitému útku je kousek spíše teplejší, ale nebála bych se jej obléci ani v teplejších měsících, pouze přehozený přes jedno nebo obě ramena pro ozdobu. 

Pléd je 42 cm široký, 220 cm dlouhý a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu