V době 5.-11. 7. pracuji mimo domov. Objednávky učiněné v tomto týdnu budou odeslány 12. 7.

Kostkovaná merino šála č. 844

Elegantní syté barvy v nadčasovém kousku.

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 823
3 300 Kč
Kategorie: Merino šály a plédy
Barva: Modrá, Vínová, Šedá, Žlutá, Tyrkysová, Cihlová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
P1258392
V kamenné prodejně

Momentálně vystaveno v obchodě HU SOVA 104 v Kutné Hoře. 

Šála z jemného merina získaného s dodržením standardů organického zemědělství v Patagonii a zpracovaného a spředeného udržitelně v severní Itálii. Příze je jen málo kousavá a nebála bych se ji tedy doporučit i citlivějším z vás. Pro šálu jsem vybrala 6 barev (vínovou, tlumenou žlutou, tmavě modrou, pastelově oranžovou - cihlovou, středně šedou a zeleno-modrou) a rozložila je do osnovy i útku tak, aby vznikly pravidelné, přibližně 9 cm velké kostky.  

Šála je 54 cm široká, 200 cm dlouhá, a navíc má na obou koncích 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem