Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kostkovaná merino šála č. 845

Protože kostky udělají každý den veselejší. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 824
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Fialová, Tyrkysová, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

 

Šála z jemného merina získaného s dodržením standardů organického zemědělství v Patagonii a zpracovaného a spředeného udržitelně v severní Itálii. Příze je jen málo kousavá a nebála bych se ji tedy doporučit i citlivějším z vás. Je tenčí, takže ji doporučuji těm otužilejším z Vás na zimu, nebo zimomřivějším na teplejší měsíce v roce. Při tkaní jsem využila dva odstíny fialové, dva tyrkysové, světlounkou béžovou a hořčicovou. Jsou pravidelně a rovnoměrně použité v osnově i útku tak, aby vytvářely čtverce o straně přibližně 9 cm. 

Šála je 54 cm široká, 195 cm dlouhá a na obou koncích má 15 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu