Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kostkovaný pléd č. 1144

Kostky pro každodenní nošení. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2210
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená, Žlutá, Červená
Materiál: Hedvábí morušové, Kašmír, Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

 

Pléd z kvalitní příze, která jen velmi málo žmolkuje. Při správné péči tedy nejen že vydrží desetiletí, ale bude stále vypadat jako nový. Daní za dlouhověkost je tu ale mírná kousavost použité příze. Většinově je složená z ovčí vlny (80 %), v menším poměru jsou tu zastoupeny kašmír (10 %) a hedvábí (10 %). Ty přízi zušlechťují, zateplují a prodlužují její životnost, ale bohužel ubírají jen málo na kousavosti. Pléd je středně těžký, takže jej doporučuji od podzimu do jara. Zimomřivější jej ale využijí i za chladných letních večerů nebo v klimatizovaných prostorách. Je to výborný společník na cestování. 

Pléd jsem utkala s nepravidelnými pruhy v osnově a v útku, ve třech základních barvách a v zelené. 

Pléd je 54 cm široký, 180 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu