Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Měkoučká šála č. 1157

Menší sestřička kousku 1152. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2218
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Žlutá, Oranžová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ručně barvená příze

Aby dal zapravdu svému výstražnému zbarvení, klame tenhle kousek tělem. Vypadá sice jakoby setkaný v komplikovaném vzoru, ale je v hladké plátnové vazbě, která je ozvláštněná způsobem sepředení útkové nitě. Tu totiž tvoří jeden silný jemně zakroucená žlutý pramen, který byl ve výrobě zpěvněný omotáním dvěma tenkými černými nitkami. Mně už jen zbývalo najít podobně silnou černou nitku do osnovy, a optický klam byl na světě! Osnovní nit je v tomto případě trochu ozvláštněná 30 % kašmíru, ale to jí nebudeme mít za zlé.

Šálka je menší sestřičkou plédu č. 1152, se kterým sdílí způsob konstrukce, použité příze, ale taky si z něj převzala žlutý pruh u jednoho z konců. Ostatní útek je v oranžovo-fialových tónech západu slunce. Přestože je rozměrově drobnější, díky síle použité útkové nitě je šálka krásně huňatá a zahřeje. Ideální kousek pro ty z vás, kdo preferujete menší šály. 

Šála je 28 cm široká, 180 cm dlouhá a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu