Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Měkoučký pléd č. 1152

Výstraha a klamání tělem. 

Momentálně nedostupné
Kód: 2213
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Žlutá
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
P9110080
V kamenné prodejně

Pléd je nyní vystaven v obchodě Hu Sova 104 v Kutné Hoře. Máte-li o něj zájem, navštivte obchode, a nebo mne kontaktujte a já se jej pokusím zajistit.

Aby dal zapravdu svému výstražnému zbarvení, klame tenhle kousek tělem. Vypadá sice jakoby setkaný v komplikovaném vzoru, ale je v hladké plátnové vazbě, která je ozvláštněná způsobem sepředení útkové nitě. Tu totiž tvoří jeden silný jemně zakroucená žlutý pramen, který byl ve výrobě zpěvněný omotáním dvěma tenkými černými nitkami. Mně už jen zbývalo najít podobně silnou černou nitku do osnovy, a optický klam byl na světě! Osnovní nit je v tomto případě trochu ozvláštněná 30 % kašmíru, ale to jí nebudeme mít za zlé. Celkově se jedná o huňatý těžší kousek, který ale krásně měkce splývá. Bude vypadat dobře nejen na krku, ale i ležérně zdobící interiér.  

Pléd je 54 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu