Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 1101

Podélné proužkování. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2220
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Růžová, Fialová, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Kousek jsem utkala z malých klubíček od různých výrobců a barvířek, ale vždy v čistém merinu a v podobné síle. Osnovní nitě jsou přitom o fous silnější, a tak byť jsou pruhy prostřídány v osnově i útku, ty osnovní působí výrazněji a vytváří výrazný podélný efekt. Kousek je spíše lehčí, ideální pro celoroční nošení. 

Pléd je 53 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu