Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 1153

Pestro-nepestrý. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2214
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Pestrobarevný
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze

Šála je nyní vystavena v pražském obchodě Design Canteen. Máte-li o ni zájem, kontaktujte prosím přímo obchode, nebo napište mně.  

Pléd jsem utkala z merino příze, která byla svou konstrukcí pro tkaní snad stvořená. Díky jemnému seskání v hotové tkanině nitky krásně sedí jedna vedle druhé, a i když jsou jen nalehko setkané (aby vytvářely splývavou měkkou tkaninu), zaplňují mezery a vytváří konzistentní povrch, který neprofoukne. Původně měla tato příze z přebytků italských přádelen světle šedou barvu. Ještě před tkaním jsem tuto šedivost podpořila v barvicí lázni, a pak ji zpestřila drobnými pestrými prskanci a kaňkami. Ty se v hladké plátnové vazbě setkávají v duhové hře. Kousek je středně těžký, a nebála bych se jej doporučit pro celoroční nošení. Je trochu jako Královna Koloběžka - pestrý ale uměřený, a tím předurčený pro univerzální použití.  

Pléd je 53 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu