Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 1154

Jednobarevný, s trochou ozvláštnění. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2215
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Bílá, Růžová, Červená
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Přízi tohoto plédu jsem nakoupila jako bílou z přebytků italských přádelen, a před tkaním ji v přadenech obarvila. Hlavní barva je jasně červená, která ale díky snížené koncentraci dává temně růžový odstín, a je doplněna modrými a v menší míře žlutými kaňkami, které v hotové tkanině vytvářejí nepravidelná křížení. Místy zůstala příze světlounká, jinde žlutá s modrou splývají v zelenou, červaná se žlutou v oranžovou, a modrá s červenou ve fialovou. S použítím pouhých tří barev tu tak máme (byť v malé míře) zastoupené téměř celé barvené spektrum. 

Pléd je středně těžký až lehký, ideální na celoroční nošení, ať už venku či v klimatizovaných dopravních prostředcích či interiérech. 

Pléd je 53 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu