Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 1155

Vtělená pestrost. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2216
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Pestrobarevný
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Položka byla vyprodána…

Příze ke mně z továrních přebytků přišla už obarvená, a to v jednotlivých vláknech své dvounitkové konstrukce, a s prolínajícími se barevnými přechody. Výsledek po setkání v plátnové vazbě pak ukazuje jakési kostky/nekostky. Náznak pravoúhlosti tu je, ale okraje jsou rozpité do nepravidelných útvarů. Barevně jsou zastoupeny světlejší odstíny spektra, především žlutá a růžová, a v menší míře tyrkysová a modrá. Použitá příze je z čistého merina, má jemný chloupek, a vytváří měkkou konzistentní tkaninu. Kousek je spíše lehčí, ideální pro teplejší či přechodová roční období, ale otužilci či majitelé kabátů s velkým límcem jej zužitkují i v tuhé zimě.  

Pléd je 54 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu