Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd s hedvábím č. 857

Ručně barvený útek v barvách jarního nebe.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 828
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Bílá
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný
Položka byla vyprodána…

Už měsíce se mi stýskalo po práci s nádhernou ručně barvenou přízí Jany Slámové (Emiteri Yarns). Tuhle jsem si koupila pro radost k vánocům, pak se z ní několik týdnů těšila, a nakonec ji s radostí setkala do šály, která je připravená poslat tu radost dál. V osnově jsem použila tenkou nebarvenou směs merina (80 %) a hedvábí (20 %), v osnově Janinu silnější merino přízi v barvě Stargazer. 

Pléd je 55 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu