Zlatošedá merino šála č. 858

Barvy drahých kovů a slunečního tepla. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 829
2 300 Kč
Kategorie: Merino šály a plédy
Barva: Šedá, Hnědá, Zlatá
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Nepravidelný
P2238479
V kamenné prodejně

Momentálně vystaveno v obchodě HU SOVA 104 v Kutné Hoře. 

Šála využívající v útku nádherné zlaté a šedé odstíny od Jany Slámové (Emiteri Yarns) a v osnově přírodní barvu jačí srsti. Osnova je světle hnědá s jemným leskem, složená z merina (60 %), hedvábí (20 %) a jačí srsti (20 %). Právě jak, původně tmavě hnědý, dává v kombinaci se světlými vlákny hedvábí a vlny merino celé přízi světle hnědý tón. Janina příze je pak o trochu silnější čisté merino, v její barvě Golden Grey. 

Tímto kouskem bych ráda začala do svého repertoáru zařazovat užší šály, které nevytvoří kolem krku tak velký objem, a můžete je celoročně využívat jako doplněk i k formálnímu oděvu, například místo šperků. Šála netradičně oživí i pánský formální oděv. 

Šála je 29 cm široká, 206 cm dlouhá a na obou stranách má 14 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem