Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd s jakem a hedvábím č. 777

Univerzální pléd s funkčním složením a medovou barvou.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 497
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Hořčičná
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva
Položka byla vyprodána…

Pléd kombinující tři úžasná vlákna, jemné merino (60 %), hřejivou jačí srst (20 %) a jemně lesklé hedvábí (20 %). Příze jsem nabarvila do medově žluté, která v melírech dává místy vyniknout hnědým podtónům nebělených jačích vláken. V osnově použila tenčí a pevnější dvounitku a v útku silnější ale jemnější jednonitku, pléd jako celek je pak velmi jemný a krásně splývá. Svou silou se řadí k tenčím kouskům z mé tkalcovny, ale díky materiálovému složení a velikosti jej využijete po celý rok.  

Pléd je 75 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu