Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd s kašmírem č. 1015

Kousek, který vyzývá k prozkoumání. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1379
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Vínová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva
Položka byla vyprodána…

Pléd ve zdánlivě jednoduché jednobarevné vínové přízi. Při bližším pohledu ale zjistíte, že celkový hluboký vínový dojem vytvářejí drobná modrá, žlutá a červená vlákna ve vínové většině. Barvené rouno bylo namícháno ještě před předením, a výsledná příze působí plastičtějším a hlubším dojmem. Z 80 % je příze vlněná, ve zbylých 20 % je kašmír. Pléd je tenčí, a tak jej otužilejším mohu doporučit jako celoroční, těm zimomřivějším především na teplejší měsíce, nebo do klimatizovaných prostor. Složíte jej do malého objemu, a tak je to výborný společník na cestování. 

Pléd je 54 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Podobně jako vlněné výrobky pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu