Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino šála č. 1100

"Zbytečková" šála pro dobrodružné a odvážné. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2154
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Rezavá, Modrá, Žlutá, Růžová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy, Kostky
Položka byla vyprodána…

Snad z každého tkalcovského projektu mi zbude nějaká příze, větší či menší klubko. Všechna zbylá klubka třídím do sáčků podle tloušťky, a když se jich nashromáždí dost, a je ta správná nálada, pouštím se do "zbytečkových" projektů. Šál, ve kterých je vzor řízen velikostí různých klubíček, a nejen mou obvyklou posedlostí souměrností a souladem. Na tuto šálu jsem použila středně silné vícenitky do osnovy a jednonitky do útku, v modrých a žlutých odstínech, s trochu růžovo-oranžového překvapení. Všechny příze jsou ručně barvené různými českými nezávislými barvířkami. Hlavním principem kombinování tu byl kontrast mých oblíbených barev. 

Šála je středně těžká a využijete ji celoročně. Jemné merino jen málokoho kouše, a přes svou tenkost zahřeje i v té nejtužší zimě. Přehozené přes ramena ale poslouží i v teplejších měsících. 

Šála je 55 cm široká, 210 cm dlouhá a na obou koncích má 13 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu