Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Mohéroý šál č. 1049

Stříbřitě antracitový, řeklo by se lehký jako obláček, ale barvou spíš bouřkový mrak. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1948
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Antracit
Materiál: Hedvábí morušové, Mohér
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jednobarevný
Položka byla vyprodána…

Neobvyklý kousek z mé tkalcovny, která v osnově i v útku využívá mohérovou přízi zpevněnou hedvábím (oba materiály jsou zastoupeny 50 % složení). Hedvábí je stříbřitě šedé, mohér tmavší antracitový. Je velmi volně setkaný a jednotlivé nitě se zdají být daleko od sebe, ale mezery mezi nimi jsou vyplněný jemným mohérovým chlupem. A tak i přes svou vzdušnost a lehkost pléd neprofoukne. Je ale také trochu zranitelný, a tak je při jeho nošení třeba dávat obzvláštní pozor na velké náušnice, náhrdelníky či zipy oděvů.  

Pléd je 57 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu