Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Nadýchaný pléd z alpaky a vlny č. 1089

Pro zimní spáče a ultimátní zachumlání. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2122
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Béžová
Materiál: Vlna alpaka, Ovčí vlna, Bavlna
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Pléd ze speciálně vyrobené, tzv. foukané příze, díky níž je i přes svou tloušťku nadýchaný a relativně lehký. Foukané příze se vyrábějí tak, že místo upředení zakroucením jednotlivých vláken, jsou vlákna (tady alpaky a vlny) nafoukaná do síťové dutinky (tady bavlněné), která je drží pohromadě. Celkové složení této příze pak vypadá následovně: 33 % bavlněná síťka, 50 % vlákna alpaky a 17 % vlákna vlněná. Většinově na plédu převládá šedavě béžová, do které jsem v osnově i útku pravidelně zatlaka tmavě modré nitě tak, aby vytvářely čtverce. Díky svému objemu a hřejivosti je pléd vhodný především do zimního období, ale zimomřivějším přijde vhod i na podzim a na jaře, a po celý rok může tvořit nápaditý doplněk interiéru, přehozený přes opěradlo ušáku a připravený kdykoliv svého majitele zahřát. 

Pléd je 48 cm široký, 195 cm dlouh7 a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu