Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pestře kostkovaná šála Katu (13)

Gejzír barev.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1931
2 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Růžová, Fialová, Červená, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna, Mohér
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Kostky, Barevné nopky
Položka byla vyprodána…

Šála z přízí čistě vlněných a kombinujících vlnu (70 %) a mohér (30 %) s drobnými nopky v kontrastních barvách a tón v tónu. Šest barev se v osnově a útku střídá tak, že vytvářejí pravidelné drobnější kostky: vínová, tmavě růžová, hořčičně žlutá, tmavě modrá, světle modrá a fialová.   

Kousek najde uplatnění především v zimě, kdy krásně zahřeje blízko omotaný kolem krku. Ale zdobit může i po zbytek roku, ležérně přehozený přes rameno. Příze ze které je utkaný jen málo žmolkuje, nebude tedy od vás vyžadovat velkou péči aby zůstal jako nový. Nebála bych se jej doporučit k nošení mužům s neholeným strništěm (které některé jemnější příze ničí). 

Šála je 38 cm široká a 200 cm dlouhá, na obou koncích má zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu