Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd kašmír + qiviut č. 1190

Než budete googlit, čtěte dál ;)

Skladem (1 ks)
Kód: 2712
4 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová
Materiál: Kašmír, Qiviut
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva

A co to vlastně je, ten "qiviut"? Je to vlákno ze srsti divokého tura pyžmového, který se potuluje ve stádech v severní Kanadě a v Grónsu. Jejich srst má krásnou hlubokou středně hnědou barvu - a když se jí byť jen maličko (v našem případě 10 %) přimíchá ke kašmíru, dostanete nádherně teplou béžovou barvu. Kašmír, který je tu ve většině (90 %), si tak výjimečně může zahrát tu méně zajímavou přízi ve směsi. Příze pochází z přebytků italských pletáren a přádelen.  

Pléd je 54 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu