Pléd s ikatem č. 1065

Hebká příze a ostrý vzor. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2092
3 500 Kč
Kategorie: Merino šály a plédy
Barva: Modrá, Bílá, Malinová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Ikat
PB100346
V kamenné prodejně

Kousek je momentálně vystaven v pražském obchod dogumi. Máte-li o něj zájem, můžete jej zakoupit přímo v obchodě, nebo mi napište a já se pokusím zaslání zprostředkovat. 

Pléd ze směsi merina (70 %) a kašmíru (30 %), jehož osnovu jsem z velké části nabarvila metodou ikat. Ta spočívá v zakrytí částí osnovy před barvení tak, aby zůstaly nenabarvené. Při setkání s tenčím útkem pak vytváří vzor. Z většiny je pléd temně modrý, nenabarvené části osnovy jsou bílé, a tři panely se vzorem jsou odděleny tenkými malinovými pruhy. Pléd je středně silný a využijete jej celoročně, díky vzoru například i jako nápadný doplněk formálního oblečení. 

Pléd je 54 cm široký, 160 cm dlouhý a na obou koncích má 8 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu