Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s kašmírem a barevným přechodem č. 1131

Cesta kolem téměř celého barevného spektra. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2192
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená, Vínová, Fialová, Červená
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Barevný přechod, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem utkala ze dvou přízí speciálně nabarvených ještě před tkaním tak, aby barvy v osnově i útku více méně synchronně přecházely od světlé červené, přes tmavší, různé odstíny fialové, až k námořnické modré, a konečně zelené. K uzavření barevného kruhu tu chybí jen žlutá. Osnovní příze je o něco tenčí, a je to směs merina (70 %) a kašmíru (30 %), silnější útková příze je z čistého merina. Barevný přechode je pozvolný, a místy je narušován ozvěnami barev z jiných míst tkaniny. Celek je středně těžký, je tedy vhodný pro celoroční nošení, eventuálně do klimatizovaných prostor.  

Šál je 50 cm široký, 215 cm dlouhý, a na obou koncích má 10 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu