Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s kašmírem č. 1127

Se sluncem a barvami duhy na krku. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2186
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Červená
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

 

Středně těžký pléd z hebounké směsi merina (70 %) a kašmíru (30 %), kterou jsem před tkaním nabarvila do hlavní slunečně žluté barvy, s občasnými modrými a červenými momenty. Díky metodě barvení se odstíny mísí a vytvářejí další barvy, a více méně pokrývají celou škálu. Pléd jsem pak setkala tak, že sice působí jednolitým dojmem bez velkých barvených kontrastů, a střídají se v něm pruhy s větší a menší koncentrací pestrých barev. Použitá příze pochází z přebytků italským přádelen a pletáren. A kousek bych doporučila spíše na chladnější měsíce v roce, ale přes léto se z něj může stát báječný společník na cestování nebo ko klimatizované kanceláře. 

Pléd je 68 cm široký, 205 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu