Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s kašmírem č. 1132

Oheň od pohledu, máslo a med na dotek. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2193
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Fialová, Červená, Oranžová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

 

Pléd jsem utkala z krásné středně silné příze z merina (70 %) a kašmíru (30 %), kterou jsem ještě před tkaním nabarvila tak, aby v osnově nabourávala jasně červený celek občasnými fialovými a oranžovými shluky, a útek osnovu doplňoval především v hlavní barvě, s občasnými fialovými a oranžovými detaily. Šál je středně silný, ale díky vysokému podílu kašmíru je krásně nadýchaný a lehčí, než by byla obdobně silná čistě merinová šála. Nebála bych se jej doporučit pro celoroční nošení. A myslím, že se přizpůsobí jakékoliv životní či společenské situaci. Stejně dobře poslouží jako doplněk formálního oděvu, i jako každodenní parťák do práce.  

Šál je 52 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 10 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu