Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s kašmírem č. 1142

Nebe s odrazy země. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2205
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Hnědá
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Malovaná osnova
Položka byla vyprodána…

Pléd z jemně sepředené tenounké směsi merina (90 %) a kašmíru (10 %). Při jeho barvení jsem pracovala s jasně modrou a zemitou hnědou tak, aby hnědá vytvářela jako obláčky či ostrůvky v jinak modré záplavě. Zatímco osnovu jsem barvila už nasnovanou, útek získal svou konečnou podobu v přadeni. I přes svou subtilnost je kousek díky materiálnímu složení hřejivý, ale nebála bych se jej doporučit pro celoroční nošení. 

Pléd je 54 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu