Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd z kašmíru a hedvábí č. 1087

Hřejivý, jemně lesklý, a nadoblačně modrý. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2123
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá
Materiál: Hedvábí morušové, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem utkala z nádherné směsi kašmíru (52 %) a hedvábí (48 %), která pochází z přebytků italských přádelen a pletáren. Příze už od pohledu vybízí k dotyku, díky vysokému obsahu hedvábí se jemně leskne, matný kašmír její přízi dodává hloubku a plasticitu. Takovou přízi nebylo možné jinak než setkat v jednoduchém univerzálním plátnu, kde není přehlučena složitým vzorováním ani narušena ostrou tkalcovskou geometrií. Pléd je lehounký, ale krásně zahřeje. Otužilejší jej využijí celoročně, pro zimomřivější bude zajímavým doplňkem na jaře a na podzim, a neodlučným kámošem o chladnějších letních večerech. Šály a plédy ve své dílně po vyprání nežehlím, ale nové majitelce či majiteli nic nebrání v tom dosáhnout přežehlením na vlněný program hladkého a učesanějšího vzhledu, a doplnit pak i formální oděv. 

Pléd je 56 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu