Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Prodloužená šála č. 1178

Když i při dvojím omotání mají koukat konce šály. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2717
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Šedá, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna merino, Angora
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ručně barvená příze

Šála využívá kontrast dvou přízí - tenké hořčičně žluté s černými detaily a silnější středně šedé. Ty jsou setkány tak, že vytvářejí dojem drobných čtverchových kostech, naskládaných do celku, který rozbíjí občasných černý akcent. Tenčí příze je směsí merina (75 %) a angory (25 %), silnější je čisté merino. Kousek jsem utkala o kousek delší pro ty z vás, kdo se chtějí pořádně omotat, ale zároveň potřebují, aby koukaly konce šály. Příze pochází z přebytků italských přádelen a pletáren, a žlutou tenkou přízi jsem přes setkáním vlastnoručně barvila. 

Šála je 35 cm široká, 250 cm dlouhá, a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu