Pruhovaná šála č. 392

Zelená a pruhy pro veselejší den. 

Skladem (1 ks)
Kód: 665
2 900 Kč
Kategorie: Vlněné šály a plédy
Barva: Zelená, Šedá
Materiál: Vlna alpaka, Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy

Pléd kombinující příze, které jen velmi málo žmolkují a jsou tak vhodné pro každodenní nošení, ale také jako šikovný společník pro dobrodružné výpravy nebo pro muže se strništěm. Osnova je z 65 % vlněná, ze 35 % z příze lamy alpaky, ve světle zelené barvě. Útek je čistě vlněný, s pravidelnými, 8 cm širokými pruhy v tmavší zelené a světle šedé, přičemž obě barvy mají barevné nopky. Pléd je středně těžký, sama obdobný používám celoročně, v zimě nachumlaný těsně ke krku jako šálu, v létě večer kolem ramen místo svetru. Příze ale mírně kouše, citlivější z vás by tedy měli zvážit výběr jiného kousku.  

Pléd je 54 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem