Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pruhovaný pléd č. 1145

Setkání tří barvířek. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2212
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Vínová, Žlutá
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy, Ručně barvená příze

To jsem tak doma měla dvě nádherná ručně barvená merinová přadýnka, jedno do žluta s pestrými prskanci, druhé vínovo-červeno-růžové, každé od jiné barvířky. Dlouho se potloukala v různých částech mého příbytku a občas kolem nich proletěl nějaký pletařský nápad. Jednoho dne se téměř náhodou ocitla vedle sebe, a úplně si říkala o to být společně pruhovaná. Zbývalo jim tedy jen dobarvit osnovu (o což jsem se pokusila já, s veškerou pokorou k umu dvou barvířek), a zvolila jsem tenčí přízi s téměř polovinou hedvábí (55 % merino, 45 % hedvábí), které celku dodává jemný lesk. A veselá pruhovaná (a trochu harrypotterovská) šála je na světě! Je to kousek spíše do teplejších období roku, ale myslím že může dělat společnost i vzorovanému oblečení, a v různých úrovních formálnosti. Je v podstatě univerzální.  

Pléd je 55 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu