Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Ručně barvený kašmírový pléd č. 1211

Vysněná barva ve snovém plédu.

Skladem (1 ks)
Kód: 2744
4 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Petrolejová
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze

Počáteční představa o barvě tohohle plédu byla ta, že to musí být "ta správná". Přitom jsem úplně nevěděla, co to ta správná barva je, jen že asi bude někde v modrém spektru. Docela přesně jsem ale věděla, která barva to být nemá, takže když se mi taková vyloupla z barvířského hrnce po prvním pokusu, a něco podobného následovalo při pokusu druhém, hledala jsem dál. Posílena prohlášením jedné úžasné knihařky o tom, že "dokud to není černé, můžete s barvami dál pracovat, pustila jsem se do pokusu třetího. A jak se říká, do třetice... Snad právě díky procesu vrstvení, a určitě i díky charakteru čistě kašmírové příze, je výsledek mé barvířské Odyssei tak zářivý a přitom temný, hluboký a překvapivý, tichý a moudrý. Kašmírová příze pochází z přebytků italských přádelen a pletáren, je to stejný materiál, ze kterého je můj vlastní celoroční pléd, a má i obdobné velkorysé rozměry. A jestli mě od něj honem nezachráníte, budu si ho muset nechat.  

Pléd je 72 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu