Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Ručně barvený merino pléd č. 1205

Červánková letní obloha na krk či do kabelky.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2739
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Růžová, Zlatá
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem ještě před tkaním nabarvila - osnovu nasnovanou, a útek k ní k přadenech. Výsledná tkanina tak vytváří větší a menší barevné ostrovy, od zlatožlutých, přes jemné pudrové až k intenzivním růžovým. Evokuje tak dramatické zbarvení červánkové oblohy. Příze je z čisté ovčí vlny plemene merino a získala jsem ji z přebytků italských pletáren a přádelen. Původně měla světle šedý nádech, který dává barvenému celku zemitý podtón. Kousek je spíše tenčí, Otužilejší jej využijí celoročně, pro zimomřivější bude vhodný do teplejší části roku. 

Pléd je 55 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu