Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Ručně barvený merino pléd č. 1210

Základní barvy v nekonečném dialogu. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2743
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Červená
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky, Ručně barvená příze

Pro tento pléd jsem ještě před tkaním barvila přízi v menších přadenech a tak, aby mezi sebou barevně přecházela. Na jedné straně byla modrá, na druhé červená, a mezi ně vklíněná žlutá, a mezi sebou si tyto barvy "povídaly" v melírech, flecích a sekundárních barvách. Ve stejném pořadí jako jsem barvila přadýnka jsem je pak i umístila ve stejně širokých pruzích do osnovy a do útku, a možnosti dialogu barev se pomnožily. Zatímco v jednom rohu plédu se soustředí červená, druhý se modro-červenou kombinací vybarvuje do fialova, a prostředek se intenzivně žlutí. Příze pochází z přebytků italských přádelen a pletáren a je z čisté ovčí vlny plemene merino. Má jemný lesk a je těžce splývavá, je tenčí a vhodná pro celoroční nošení. 

Pléd je 54 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu