Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Ručně barvený pléd s kašmírem č. 1206

Vzpomínky na šmolkovou oblohu a pálící letní slunce. Ve vlně s kašmírem. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2740
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze

Tkaní tohoto kousku předcházelo barevní příze pocházející z přebytků italských pletáren a přádelen. Osnovu jsem barvila nasnovanou (tedy už už připravenou k tomu, aby šla na stav, ve svazku stejně dlouhých nití tvořících osnovu budoucí tkaniny), útek samostatně v přadenech. Osnova je trochu silnější než útek, a tak v celku více vyniká její barevnost. Obě soustavy nití ale mají stejné složení, 70 % ovčí vlna merino a 30 % kašmír. Díky technice barvení si osnova uchovala souvislé barevné "ostrovy", ve světle modrém celku s tyrkysovým nádechem tak vynikají tmavě modré a zlato-žluté plochy. Tenčí útek je barvený tón v tónu, ale použila jsem jej ve třech různobarvených a různě širokých pruzích. Největší plochu zabírá světle modrý s tyrkysovým nádechem, který také dokresluje hlavní barvu celku. Následuje tenký zlato-žlutý a silnější tmavší modrý, které opakují barvy "ostrůvků" z osnovy. Kousek je spíše tenčí, zimomřivější jej využijí především v teplejších částech roku, ale otužilým může sloužit celoročně. Díky kašmíru zahřeje víc, než byste do něj na první pohled řekli.  

Pléd je 54 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu