Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Ručně barvený pléd s kašmírem č. 1209

Odpověď na šálu č. 1206 - tónově podobná, konstrukčně opačná. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2742
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze

Při tkaní šály 1206 jsem dostala chuť využít podobné barvy v opačných principech - a dát dohromady monochromatické tenké pruhy v osnově s barevně pestrým silnějším útkem. Tyrkysový, žlutý a modrý pruh osnovy tak jakoby nabízejí pohled na útek pod barevnými filtry. Byť je silnější útek barevně výraznější, tenké osnovy ho barevně posouvají a dávají vyniknout jiným jeho tónům. Obě příze pocházejí z přebytků italských přádelen a pletáren a jejich setkání předcházelo ruční barvení v přadenech. Složením jsou ze 70 % ovčí vlna merino a 30 % kašmír. Kousek je spíše tenčí, ale díky kašmíru zahřeje i v nejtužší zimě. Naopak v teplém počasí nebude nepříjemně potivý, a tak bych se jej nebála doporučit jako celoroční, obzvlášť zimomřivějším z vás. 

Pléd je 54 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu