Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Ručně předený pléd č. 1103

Jemňoučký, jedinečný, obláčkový. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2221
3 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Šedá, Žlutá, Hnědá, Fialová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Pruhy, Ručně předená příze
Položka byla vyprodána…

Do útku tohoto plédu jsem upředla měňavou jednonitku z nabarveného česance jemného merina. Docílila jsem tak naprosto nepravidelného opakování proužků a pruhů v odstínech polodrahokamů. Aby ručně předená příze co nejvíce vynikla, použila jsem na osnovu jen tenounkou průmyslovou přízi, převážně v neutrálním šedohnědém tónu, a na několika místech ozvláštněnou černou a medově žlutou. Osnovní příze je převážně tvořená merinem (60 %), které doplňují hedvábí (20 %) a nebělená jačí srst (20 %), zodpovědná za zabarvení příze. Kousek je spíše lehčí, ale za to rozměrný. Pokud vám barvy sednou do šatníku a padnou do oka, nebudete potřebovat žádný jiný šál. 

Pléd je 68 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 18 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu