Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Šál s hedvábím č. 1120

Barvy leknínového jezírka a slunečního světla v korunách stromů.

Skladem (1 ks)
Kód: 2179
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Tyrkysová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Tón v tónu, Ručně barvená příze

Šál jsem utkala z tenké a jemné směsi merina (55 %) a hedvábí (45 %), a ještě před utkáním přízi nabarvila, pod vedením a ve spolupráci s Petrou Nemravovou z Flow Yarns. Hlavní barvou je světle zelená, jemně se prolíná se světle tyrkysovou a jemnou zeleno-žlutou, a občas vás překvapí malý a jemňounký oranžový detail. Kousek patří k tomu nejlehčímu co tkám, užijete jej celoročně. V létě se bude hodit k přehození přes ramena k večeru, v zimě nachumlaný kolem krku. A díky jemnému lesku hedvábí a decentní akvarelové barevnosti jej můžete úspěšně kombinovat i s formálním oblečením.

Šál je 57 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu