Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Šál s malovanou osnovou č. 1140

Kde se nebe potkává s jarní loukou. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2196
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Tyrkysová, Petrolejová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Malovaná osnova
Položka byla vyprodána…

Pléd z úžasně měkké a hřejivé směsi merina (70 %) a kašmíru (30 %), ve velmi jemně skané přízi, která je v hotové tkanině obláčkově nadýchaná. V osnově jsem použila její silnější variantu a po nasnování ji obarvila ve dvou panelech - ve světle tyrkysově-modrém, který jsem umístila na střed šály, a zeleném, který jsem rozdělila do dvou bočních panelů. Obě melírované plochy jsem rozdělila strojově barvenými temnými khaki pruhy, a všechny části osnovy setkala tenčí přízí o stejném složení v tyrkysové barvě. Kousek bych neváhala doporučit mužům s hladce oholenou tváří nebo dlouhým vousem (krátké strniště může jemnou přízi ničit), ale své místo najde i v dámském šatníku, kde je přes svou barevnou kombinovatelný i s květovými vzory. 

Pléd je 35 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu