Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Široký merino pléd č. 1091

Akvarelový a veeeeeelký. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2134
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Fialová, Malinová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 2 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd z čistého merina, které nabarvila Petra Nemravová, pracující pod značkou Flow Yarns. V osnově jsem použila o chloupek silnější přízi, většinově ve fialové, ale v poslední třetině šířky přecházející do světle žluté. V útku je zatkaný přechod z tenčí příze, a přechází od světle fialové, přes tmavší, až k jemně fialovo-malinové. Všechny příze jsou nabarveny tón v tónu, s jemnými pestrými prskanci. A v celku plédu tak vytváří zajímavá křížení a setkání. Pléd patří k těm tenčím, ale vzhledem k velikosti jej můžete využít celoročně. V zimě jej nachumláte kolem krku, na podzim a na jaře přehodíte přes svetr či sako, v létě jej využijete místo svetru na chladnější večery. Je široký a dlouhý, ale při pečlivém složení zabírá málo místa, takže je to ideální společník na cestování nebo klimatizované kanceláře. 

Pléd je 72 cm široký, 200 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu