Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Tenčí kašmírový pléd č. 1028

Slunečnicová žlutá s občasným bronzovým probleskem. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1398
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Melír
Položka byla vyprodána…

Pro tento pléd jsem vybrala dvě různé původně krémově bílé kašmírové příze pocházející z přebytků italských přádelen a pletáren, a ručně je nabarvila na různé odstíny žluté, s převládající slunečnicovou, ale s občasnými světlejšími i tmavšími momenty, a s několika momenty mířícími až k bronzově hnědé. V osnově jsem použila tenčí a kompaktní přízi, v útku pak silnější tvořenou třemi neseskanými vlákny, jen ležérně omotanými kolem sebe. Díky tomuto zpracování je útek lehký a přitom vytváří objem, a v hotové tkanině je spíše placatý nežli kulatý jako by byla obdobně silná, ale běžně zpracovaná příze. Pléd je tenčí, ale díky materiálu zahřeje i v tuhé zimě. V létě vám bude dělat výborného společníka na cesty i do města. A po celý rok bude svou barvou zvedat náladu, i každý outfit. 

Jedná se o užšího bratříčka prodaného plédu č. 1025. Je 55 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 14 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu