Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Tenký kašmírový pléd č. 1112

Zdánlivě nenápadný, zblízka překvapivý.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2163
4 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Barevné nopky, Jednobarevný
Položka byla vyprodána…

Pléd z čistého tenkého kašmíru ve zdánlivě fádní světle šedé barvě. Při bližším pohledu se ale objeví drobné nopečky v převážně pastelových barvách, které tenhle kousek ozvláštňují. Použitý materiál je tenčí než mé nejčastější kašmírové příze, a tak je i výsledný pléd krásně lehounký a nadýchaný. I přesto zahřeje, ale přitom nezapotí. A díky své barevnosti je navýsost univerzální. Můžete jej kombinovat s formálním i každodenním oblečením, dobře doplní džíny i květované letní šaty. Materiál pochází z přebytků italských přádelen a pletáren a není nijak výrazně měkčený. Na první dotek tak může připadat trochu hrubší než jiné kašmírové příze, ale bude měknout s nošením a každým následným praním, ale především jej díky absenci měkčení čeká mnohem delší život v plné kráse.  

Pléd je 54 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu